Drodzy Pogodzinowcy, przekazujemy Wam nową funkcjonalność polegającą na możliwości dodawania zdjęć w recenzjach, które pozostawiacie na naszym serwisie.

Nic tak nie oddaje atmosfery restauracji czy kawiarni jak zdjęcie wnętrza lokalu, w którym spędzacie czas lub smakowitości, które właśnie spożywacie. Zachęcamy serdecznie, aby zdjęciami ubogacać opinie, a każdego miesiąca najlepszą recenzję ze zdjęciem nagrodzimy niespodzianką.

Kuchnia Dla Dragona

Zamkowa 3, Poznań

Fabrika

Mokra 5, Poznań (zobacz na mapie)

Zielona Sałata Bar

Dąbrowskiego 40, Poznań Stare Miasto (zobacz na mapie)

Zdrowa Kuchnia Slow Food Time

Zamenhofa 128 B, Poznań Nowe Miasto (zobacz na mapie)

Kawa – tylko ona obudzi na wiosnę

Nazwa kawy pochodzi prawdopodobnie od arabskiego kahwa. Do większości języków europejskich przeniknęła poprzez tureckie słowo kahve i utworzoną od niego włoską nazwę caffè.

W Polsce pojawiła się po bitwie pod Wiedniem w 1683 w formie tureckiej (choć wcześniej już znana była regionalnie, np. w Kamieńcu Podolskim, gdzie dla wojsk osmańskich stworzono po zajęciu przez nie miasta kawiarnie).

Owoce kawowca wykorzystywane były w Etiopii już w I tysiącleciu p.n.e. Spożywano je gotowane z dodatkiem masła i soli, lecz nie uprawiano, tylko zbierano ze stanowisk naturalnych. Z odkryciem kawy wiążą się dwie legendy. Pierwsza przypisuje związane z tym zasługi sufiemu Shaikh ash-Shadhilemu. Miał on w czasie swojej wędrówki po Afryce przypadkiem natrafić na stado wyjątkowo pobudzonych kóz. Z ciekawości spróbował zjadanych przez nie owoców, poznając ich niezwykły wpływ na organizm człowieka. Druga, bardzo podobna historia jako odkrywcę podaje etiopskiego pasterza o imieniu Kaldi.

Zapraszamy na pyszną kawę do jednej z kawiarni umieszczonych na naszym serwisie

Na podstawie wikipedia.

Co słychać w Twoim mieście

29.05.2012 - WARSZTATY TEATRALNE DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU

 

W dniach 01-03.06.2012 Fundacja Mały Dom Kultury zaprasza na WARSZTATY TEATRALNE DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU


29.05.2012 - MavbyDavby na koncercie na Scenie pod Minogą

 

W dniu 05.06.2012 Scena pod Minogą zaprasza na koncert MavbyDavby


24.05.2012 - ARTEFUCKT & ULICZNY OPRYSZEK na Scenie pod Minogą

 

W dniu 26.05.2012 ARTEFUCKT & ULICZNY OPRYSZEK na Scenie pod Minogą

Najnowsze opinie

wystrój: ( 8 )
cenowo: ( 10 )
loading...