Wydarzenia

Scena Pod Minogą zaprasza w na koncert Braci Figo Fagot

07.06.2012

 

BRACIA FIGO FAGOT |07.06.12| SCENA POD MINOGĄ

Poznań ul. Nowowiejskiego 8
start 20:30
bilet 20 /25 PLN

www.youtube.com/watch?v=4dy-uGTdLrY&;feature=related

Zespół Bartka Walaszka, założyciela grupy artystycznej Git Produkcja, autora popularnych kreskówek z serii „Kapitan Bomba" robi coś, czego jeszcze nikt w Polsce nie zrobił. Artyści założyli prawdziwy zespół z gatunku disco, nurt: polo. Każdy, kto ma poczucie humoru, doceni kunszt wykonawczy duetu Bracia Figo Fagot.

Blogerzy i komentatorzy porównują zespół do sztandarowych kapel z nurtu „comedy rock" (jak np. Tenacious D). Bracia Figo Fagot to jedyny zespół muzyczny, który obrósł w legendę zanim stał się sławny.

Wszystko zaczęło się, gdy na potrzeby serialu „Kaliber 200 Volt" scenarzyści Git Produkcji wprowadzili do fabuły drugoplanowe postaci sympatycznych muzyków discopolo. Szybko okazało się, że Filip i Fabian Barłosiowie skradli serca widowni, a niedługo potem trafili w jej gusta.

Akcja serialu toczy się wokół discopolowego zespołu Bracia Figo Fagot. W skład zespołu wchodzą: Filip Barłoś, ps. Fagot – najstarszy z rodzeństwa, mózg i szef zespołu, gra i komponuje piosenki, jego marzeniem jest zostać gwiazdą disco polo, po rozwiązaniu zespołu zostaje płatnym zabójcą o pseudonimie Tygrys. Fabian Barłoś, ps. Figo – średni z braci Barłosiów, wokal zespołu Bracia Figo-Fagot, marzy o skończeniu studiów.

Dziś trudno znaleźć młodego człowieka, który przechadzając się po ciemnym lesie nie dodaje sobie otuchy nucąc pod nosem „Małgoś, Małgoś". Kto z nas powstrzyma nogę od tupania, gdy posłyszy na dyskotece melancholijne „Gdybym zgolił wąs"?

Po zakończeniu emisji serialu legenda stała się fikcją, a Bracia Figo Fagot zaczęli udzielać prawdziwych koncertów przed mniej lub bardziej żywą widownią. Potężne basy, agresywne piano i głos jakby tysiąc aniołów zaśpiewało z nieba – to cechy, które powodują, że królowie disco są tylko jedni.
 

loading...