MAJ 2012
5 MAJA, SOBOTA, FRODE GJERSTAD TRIO,
MAŁY DOM KULTURY, START GODZINA 20.00
BILETY W CENIE 40/45 PLN
KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWYWIEK AWANGARDY
Frode Gjerstad - altosax and clarinets
Jon Rune Strøm - acoustic bass
Paal Nilssen-Love - drums
Trio zadebiutowało koncertem na Blow Up festival w Norwegii w 2011 roku. Ten i późniejsze koncerty w Norwegii zaowocowały wydaniem płyty latem 2011. Formacja Frode Gjerstad Trio jest świeżym projektem, jednakże współpraca muzyczna Frode i Paala sięga roku 1992, kiedy to Frode założył Circulasione Totale Orchestra, łącząc kapelę rockową i granie Paala. Od tamtego czasu współpracowali ze sobą grając w duecie, trio, kwartetach, często goszcząc takie sławy jak Jeb Bishop, Bobby Bradford czy Peter Brötzmann.
Muzyka Trio ma swoje korzenie w tradycji free-jazzowej w sposób w jaki została ona zdefiniowana przez Colemana, Mingusa, Dolphy’ego i Coltrane’a. Jednakże inspiracją dla muzyków jest również europejska scena frez-jazzowa.
Frode Gjerstad przez wiele lat był zdeklarowanym zwolennikiem małych składów, w szczególności trio. Uważa on, iż zestaw muzyków w takim układzie pozwala każdemu z nich znaleźć swoją własną przestrzeń, jednocześnie polegając na sobie nawzajem pod względem muzykalności i zrozumienia. Z ponad 20 nagraniami, gdzie pełnił rolę lidera, ustanowił swoją pozycję jednego z głównych saksofonistów na scenie międzynarodowej. Jego trio tworzyły składy z takimi muzykami jak Johnny Dyani, Kent Carter oraz John Stevens, William Parker i Rashied Bakr orazWilliam Parker i Hamid Drake.
Jon Rune Strøm zawitał na norweską scenę jako basista słynący z niepohamowanej energii i wytrzymałości. Inspirując się takimi sławami jak William Parker, Johnny Dyani oraz Harry Miller, reprezentuje nowe pokolenie norweskiego basowego grania.
Paal Nilssen-Love jest najbardziej aktywnym norweskim perkusistą, a swoją pozycję utrzymuje grywając regularnie z Matsem Gustafssonem, Kenem Vandermarkiem, Peterem Brötzmannem czy Terriem Erem, a to tylko niektórzy muzycy, z którymi współpracuje.
6 MAJA, NIEDZIELA, MAJOWA AKCJA KULTURALNA
Teatr Terminus A Quo ORAZ Teatr Na Chwilę
MAŁY DOM KULTURY, START GODZINA 18.00
Karnet na całość 10 zł
Pojedynczy spektakl: 5 zł
Majowa Akcja Kulturalna 2012 - MAK 2012
Mały wieczór teatralny zainicjowany przez grupę teatralną "Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki" przy współpracy z Fundacją MDK, jest przyjemną opcją na spędzenie niedzielnego wieczoru, tuż po powrocie z długiego weekendu. Spektakle lekkie, jednak skłaniające ku przemyśleniom. Zapraszamy!
18:00 Teatr Terminus A Quo w spektaklu "Skowyt"
18:45 Teatr Na Chwilę w spektaklu "Cielsko"
19:30 Teatr Terminus A Quo w spektaklu "Bachanie"
7 MAJA, PONIEDZIAŁEK, SEVAL,
MAŁY DOM KULTURY, START GODZINA 20.00,
BILETY W CENIE 45/50 PLN
KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY
Fred Lonberg-Holm: cello
Sofia Jernberg: voice
David Stakenas: guitar
Emil Standberg: trumpet
Patric Thorman: bass
Seval jest kwintetem stworzonym i prowadzonym przez chicagowskiego wiolonczelistą, kompozytora i improwizatora Freda Lonberg-Holma. Prócz niego współtworzą go muzycy ze Skandynawii: Sofia Jernberg, David Stakenas, Emil Standberg, Patric Thorman. Akustyczna muzyka którą prezentują korzeniami sięga jazzu (można by zaryzykować stwierdzenia, że bazą jest tu doświadczenie Lonberg-Holma z Valentine Trio), ale wpływów jakie wykorzystuje jest znacznie więcej. Skandynawski folk, współczesna europejska awangarda, free improv to tylko niektóre z gatunków, których elementy wykorzystują twórcy dla stworzenia własnego dźwiękowego świata. Muzyka Seval to coś trudnego do zaszufladkowania, nieznajdującego odpowiednika na współczesnej scenie jazzowej; coś, czego wcześniej nie było, zupełnie nowa muzyczna jakoś. Nie ma tu mowy o tworzeniu tradycyjnych piosenek, a głos Sofii Jernberg zdaje się być raczej jeszcze jednym instrumentem kwintetu. Zapraszamy serdecznie!
9 MAJA, ŚRODA, KALUZA/ MAJEWSKI/MAZUR/SUCHAR QUARTET
MAŁY DOM KULTURY, START GODZINA 20.00,
BILETY W CENIE 25/30 PLN
KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY
Zespół ukonstytuował się podczas organizowanej w 2011 roku europejskiej trasy „Exploratory Music from Poland”. Artur Majewski i Jakub Suchar, muzycy tworzący duo Mikrokolektyw, na berlińskim koncercie wystąpili z towarzyszeniem krakowskiego basisty Rafała Mazura i berlińskiej saksofonistki Anny Kaluzy. Zarówno dla Mazura jak i dla Kaluzy głównym polem działań muzycznych jest swobodna improwizacja - „free improvised music”. Koncert, niezwykle inspirujący, spowodował zorganizowanie we Wrocławiu na początku roku 2012 sesji nagraniowej. Muzycy spędzili dwa dni nagrywając swobodne improwizacje, a efekt, ich zdaniem, przeszedł wszelkie oczekiwania.
Anna Kaluza – studiowała grę na saksofonie w Kolonii, Wiedniu i Londynie. Podczas studiów w Londynie została członkiem London Improvisers Orchestra. Obecnie w Berlinie założyła Berlin Improvisers Orchestra, która zrzesza najważniejszych muzyków berlińskiej sceny free jazz/improv. Współpracuje z zespołami: Fantasmofonika Simona Rummela, German Band Future i londyński Splatter, oraz z muzykami: Frank Gratkowski, Frank Wunsch, Mathias Shubert, Claudio Puntin, Dominic Lash i Alison Blunt.
Rafał Mazur – muzyk–filozof. Gra na specjalnie dla niego zrobionej akustycznej gitarze basowej. Jego głównym polem aktywności jest współczesna muzyka swobodnie improwizowana. Obecnie, w ramach studiów doktoranckich na Wydziale Filozofii UJ pracuje nad próbą adaptacji daoistycznych strategii działania do praktyki swobodnego improwizowania w sztuce. Współpraca: Raymond Strid, Liudas Mockunas, Lisa Ullen, Mieczysław Górka, Mikołaj Trzaska.
Artur Majewski - W latach 1998-2002 studiował w klasie trąbki pod kierunkiem Piotra Wojtasika na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obronił pracę magisterską o twórczości Dona Cherrego. Od 1999 do 2008 współtworzył wrocławski zespół Robotobibok, z którym wydał trzy płyty: "Jogging" (2000), "Instytut Las" (2003) i "Nawyki Przyrody" (2004). Współtworzy z Kubą Sucharem zespół MIKROKOLEKTYW oraz z Gerardem Lebikiem, Wojtkiem Romanowskim i Kubą Cywińskim FOTON QUARTET. Występował z takimi muzykami jak: Rob Mazurek, Fred Anderson, Nicole Mitchell, Josh Abrams, Mike Reed, Chad Taylor, Noel Kupersmith, Matt Lux, Jason Adasiewicz, Mat Bauder, Jason Ajemian, Noritaka Tanaka, Tim Mulvenna, Mauricio Takara, Richard Ribeiro, Kuba Suchar, Michał Biela, Gerard Lebik. Współpracuje z zespołami: EXPLODING STAR ORCHESTRA, ALZHEIMER TRIO, KRISTEN i NEW ORCHESTRA. Od 2004 roku jest wykładowcą Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Jakub Suchar - perkusja, elektronika. Jeden z najciekawszych i najmocniej eksperymentujących polskich perkusistów. Członek znanego ze swych motorycznych i tanecznych polirytmii Robotabiboka, duetu Mikrokolektyw czy projektów Metamuzyka i Slug Duo. Zajmuje się również reżyserią filmów artystycznych. Współpraca: Rob Mazure, Kazuhisa Uchihashi, Keith Rowe, Josh Abrams, Artur Majewski, Gerarg Lebik.
11 MAJA, PIĄTEK, POMARAŃCZE W DRAGONIE,
MAŁY DOM KULTURY, START GODZINA 20.00,
WSTĘP WOLNY LUB „CO ŁASKA”
Pomarańcze w Dragonie: Tym razem same Pomarańcze wylądowały w paszczy smoka i postanowiły zmierzyć się z poznańską widownią. Serdecznie zapraszają na swoje dwie produkcje. Obie równie pozytywne, jak i zwariowane!
20:00 Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki - GANGES
20:40 Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki - Poszukiwanie Spokoju
12 MAJA, SOBOTA,
S Y R E N A E X P R E S S | P O R N O G R O O V E S
SCENA GŁÓWNA, START GODZINA 21.00
WSTĘP WOLNY
S Y R E N A E X P R E S S | P O R N O G R O O V E S
Znane/nieznane obszary erotycznego wyzwolenia sfery dźwięku. Centymetr po centymetrze. Oddech po oddechu. Decybel po decybelu. Czysta erotyka i kwintesencja wyzwolenia seksualnego zapisana dźwiękiem w selekcji Syreny Express. Krócej - muzyka zmysłowej kinematografii - Deep Throat, Vampiros Lesbos, Emanuelle, Lialeh czy Bilitis. Rozluźnij się... W końcu się rozluźnij...
S Y R E N A E X P R E S S - zderzenie dwóch temperamentów i dwóch wizji muzycznych.
Kolektyw debiutował w 2010 w warszawskich Delikatesach. Od października 2011 roku prowadzi radosną i niczym nieskrępowaną działalność artystyczną w Poznaniu, współpracując z klubami Dragon, Meskalina i Fabrika. Podsumowaniem ich dotychczasowych dokonań zajął się niedawno Bumi Phillips w audycji Pompon Night Radio Roxy FM. Z racji tego, że muzyki lepiej słuchać niż o niej czytać, dużo więcej informacji na:
www.soundcloud.com.syrenaexpress
www.mixcloud.com/syrenaexpress
www.soundcloud.com/pompon/pompon-night-radio-roxy-syrena-express
www.facebook.com/syrenaexpress
13 MAJA, NIEDZIELA, ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY,
WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW, START GODZINA 12.30
PROJEKT FUNDACJI MAŁY DOM KULTURY,
WSTĘP WOLNY
REALIZOWANY PRZY WSPARCIU MIASTA POZNANIA
Liczba miejsc ograniczona
Wejście przez bramę przy ul. Zamkowa 3m4
Każde spotkanie rozpoczyna czytanie książki z Wydawnictwa Zakamarki - chcemy, żeby książka inspirowała do odkrywania, tworzenia i eksperymentowania. Druga część spotkania to działanie artystyczne, które związane jest z przeczytaną książką.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc na warsztatach
pod nr tel: 696 310 592 lub mailowo
BUSHMILLS PREZENTUJE:
13 MAJA, NIEDZIELA, DJ Lenar Re:PRES
SCENA GŁÓWNA, START GODZINA 20.30,
WSTĘP WOLNY
Lenar wykorzystując techniki turntablistyczne gra na gramofonie i looperze. Jego kompozycje to rodzaj kolażu dźwiękowego. To muzyka inspirowana przeszłością i szukająca z nią komunikacji; znajdująca harmonie w zaloopowaniach fragmentów archaicznych utworów tradycyjnych i filharmonicznej muzyki współczesnej; opierająca się o konstrukcje
rytmiczne zbudowane z trzasków płyt winylowych i sonorystycznych dźwięków z amplifikowanego gramofonu; wykorzystująca fieldrecording do zmian przestrzeni akustycznej. Poszukiwanie, spontaniczność, reinterpretacja, work in progress. Improwizacja, plondrofonia, przetwarzanie, repetytywa. Gramofon i mixer jako narzędzia dające
doskonałe intuitywne możliwości manualnej manipulacji samplami.
polifonia.blog.polityka.pl/2012/02/27/najlepsze-espresso-w-miescie/
14 I 15 MAJA, PONIEDZIAŁEK, WTOREK,
WARSZTATY TEATRALNE TEATRU PORYWACZE CIAŁ
MAŁY DOM KULTURY
Zapraszamy na spektakl ZAPIS AUTOMATYCZNY Teatru Porywacze Ciał
11,12,13 maja w siedzibie Teatru Ósmego Dnia ul. Ratajczaka 44
W następne dni zapraszamy na warsztaty do Małego Dom Kultury.
Szczegóły oraz zgłoszenia na maila lub pod numerem telefonu 601839524.Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 12.00 14 maja
Godziny warsztatów: 14 maja i 15 maja w godzinach 16:00-20:00
16 MAJA, ŚRODA, FRED LONBERG-HOLM POLISH QUARTET,
MAŁY DOM KULTURY, START GODZINA 20.00,
BILETY W CENIE 30/40 PLN
KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY
Skład:
Fred Lonberg-Holm: cello
Piotr Mełech: clarinet
Witold Oleszak: piano
Adam Gołębiewski: drums
Wykorzystując pobyt amerykańskiego wiolonczelisty w Poznaniu pragniemy zaprezentować zespół który narodził się podczas ostatniej edycji Nowego Wieku Awangardy. Trzech znakomitych poznańskich improwizatorów wspartych zostanie dorobkiem i olbrzymim doświadczeń amerykańskiego wiolonczelisty i specjalisty od muzyki elektronicznej - Fredericka Lonberg-Holma. Zapowiada się niemałe wydarzenie, które być może znajdzie kontynuację płytową, ale muzycznie będzie to wielka niespodzianka tak charakterystyczna dla muzyki improwizowanej, w której spotykają się bardzo odmienne tradycje muzyczne.
17 MAJA, CZWARTEK, PERFORMANCE-ART JAM SESSION NR 3
KLUB DRAGON, GODZINY 19-23,
WSTĘP WOLNY
Monster Hurricane Wihajster zapraszają na:
Performance-art Jam Session nr 3
Otwarta sytuacja. Wymiana myśli, impulsów, zjawisk. Akcja przede wszystkim. Uknuta w zaciszu domowym przyniesiona jak w pudełku by ujawnić raz pierwszy lub spontaniczna, improwizowana.
wytyczne:
start 19:00 finisz 23:00
REGULAMIN
1.Klub Dragon udostępnia przestrzenie :
BAR GŁÓWNY: scenę na parterze, powierzchnię baru, dziedziniec dolny
BAR MORDOR(piwnica)
2.Do dyspozycji na scenie w przestrzeni GŁÓWNEGO BARU są następujące sprzęty:
nagłośnienie
mikrofon
projektor multimedialny
3.Akcje mogą odbywać się równolegle w w/w miejscach.
4.Przygotowanie do performance powinno trwać max. 15 min.
5. O długości akcji/performance decydują wykonawcy.
6. Nie wolno przestawiać mebli oraz gości klubu bez wcześniejszego uzgodnienia.
7. Trzeba się zastosować do podstawowych zasad BHP czyli nie podpalać, nie dewastować sprzętu klubowego, nie wprowadzać zagrożenia dla gości klubu Dragon itp.itd.
8.Zgłoszenia na adres lub u Mony za barem w nd. i pn. od godz:19:00.
9.Zgłoszenie jest niekonieczne acz przydatne w orientacyjnym ułożeniu planu wieczoru.
10.Spontaniczne wybryki mile widziane, choć jest ryzyko braku czasu/miejsca.
11.Na plakatach są pola wypunktowane by samemu się dopisać (szukajcie na mieście). Można również plakat pobrać w Dragonie wpisać się i powiesić w miejscu przez siebie wybranym.
12. Bawić się dobrze!
18 MAJA, PIĄTEK, DREKOTY,
START GODZINA 20.00,
WSTĘP: 5PLN
Drekoty to zespół założony przez Olę Rzepkę, perkusistkę i pianistkę grającą w takich zespołach jak Wovoka, Candi Pictorial, Graal, The Complainer, a dawniej znaną ze współpracy z Pogodno oraz Budyń i Sprawcy Rzepaku. W składzie zespołu obok Oli Rzepki znalazła się Magda Turłaj (vel Karotka znana z Kawałka Kulki) i Zosz Chabiera. Drekoty mają na koncie EPkę Trafostacja, a aktualnie nagrywają materiał na debiutancką płytę. Pomimo krótkiego stażu, zespół ma na koncie szereg sukcesów. Wystąpił dotychczas m.in. podczas Inauguracji Polskiej Prezydencji w UE w Warszawie, a także zdobył nagrodę za najlepszy utwór wykonany w języku polskim (Poddania) na Festiwalu Gramy 2011 w Szczecinie. Z kolei utwór Masłem doceniony został przez radiową Trójkę, która umieściła go na składance Offensywa 4. Muzyka Drekotów to muzyka sprzeczności. Akustyczne brzmienie perkusji zderza się z elektronicznymi dźwiękami klawiszy uzupełnianymi przez trzy wokale, natomiast pozornie proste i chwytliwe melodie płynnie łączą się z mniej przystępną warstwą muzyczną. Także teksty, pisane w języku polskim, upchane są licznymi metaforami i wieloznacznościami. Podczas jesiennej trasy koncertowej Drekoty dzieliły scenę m.in. z Pustkami, Julią Marcell oraz Paristetris, a na specjalną prośbę Carli Bozulich otwierały dwa polskie koncerty zespołu Evangelista.
Pomimo, iż zespół Drekoty istnieje zaledwie od roku, może pochwalić się koncertami na scenach takich klubów jak Powiększenie i 1500m2 do wynajęcia w Warszawie, Firlej i Bezsenność we Wrocławiu, Klub Re w Krakowie czy Klub Fabrika w Poznaniu. Dodatkowo poszczególni muzycy posiadają duże doświadczenie sceniczne i występowali m.in. na takich festiwalach jak Off Festival (Budyń i Sprawcy Rzepaku, Kawałek Kulki, Mołr Drammaz), Opener (Kawałek Kulki) czy Tzadik Poznań (Budyń i Sprawcy Rzepaku, Żydowski Surf).
www.drekoty.pl
19 MAJA, SOBOTA, SZA/ZA POLAŃSKI,
KLUB DRAGON- DZIEDZINIEC, START GODZINA 20.30,
WSTĘP WOLNY
FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE
ROMANA POLAŃSKIEGO
z muzyką na żywo w wykonaniu eksperymentalnego duetu SzaZa
Na tle wszystkich dzieł Romana Polańskiego, filmy krótkometrażowe należą do najrzadziej
prezentowanych. Tym czasem, w latach 1958 - 1962, jako student Łódzkiej Filmówki w okresie jej największej świetności, reżyser zrealizował całą serię krótkich filmów: od przekornych ćwiczeń warsztatowych, takich jak Morderstwo (1957) i Uśmiech zębiczny (1957), przez metaforyczne Rozbijemy zabawę (1957) i Ssaki (1962), aż do Dwóch ludzi z szafą (1958), który to film przyniósł Polańskiemu międzynarodowy rozgłos.
Etiudy noszą znamiona surrealistycznego i nierzadko mrocznego stylu, który reżyser ujawni w przyszłości; jego geniuszu narracyjnego oraz niestrudzonego poszukiwania prawdy o ludzkiej naturze – jakkolwiek okrutna i bezlitosna nie miałaby się okazać. Ten sam groteskowy i często niepokojący świat wczesnych filmów Polańskiego, w połączeniu z precyzyjną i pomysłową reżyserią są elementami, które można odnaleźć w jego późniejszych arcydziełach, takich jak Dziecko Rosemary, Chinatown czy Pianista.
Sza/Za (Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki) są muzykami, improwizatorami i promotorami kultury na warszawskiej scenie muzycznej i w niezależnych ośrodkach sztuki od roku 1999. Do pokazu, skomponowali specjalnie podkład muzyczny, zainspirowany dokonaniami Komedy.
Muzyka Sza/Zy jest niezwykłym połączeniem hałasu i ciszy, popu i współczesnej muzyki kameralnej; piękna i brzydoty w dźwiękach; mądrości i naiwnej beztroski. Używając klarnetu, skrzypiec, analogowych „loops” oraz delikatnych efektów dźwiękowych, muzycy usiłują zamazać granice pomiędzy tymi wartościami oraz “wyzwolić” zarówno scenę, jak i publiczność od utartych i sprawdzonych oczekiwań kulturowych.
WWW.SZAZA.PL
19 MAJA, SOBOTA,
S Y R E N A E X P R E S S | P O R N O G R O O V E S
SCENA GŁÓWNA, START PO SZA/ZA POLAŃSKI
WSTĘP WOLNY
S Y R E N A E X P R E S S | P O R N O G R O O V E S
Znane/nieznane obszary erotycznego wyzwolenia sfery dźwięku. Centymetr po centymetrze. Oddech po oddechu. Decybel po decybelu. Czysta erotyka i kwintesencja wyzwolenia seksualnego zapisana dźwiękiem w selekcji Syreny Express. Krócej - muzyka zmysłowej kinematografii - Deep Throat, Vampiros Lesbos, Emanuelle, Lialeh czy Bilitis. Rozluźnij się... W końcu się rozluźnij...
S Y R E N A E X P R E S S - zderzenie dwóch temperamentów i dwóch wizji muzycznych.
Kolektyw debiutował w 2010 w warszawskich Delikatesach. Od października 2011 roku prowadzi radosną i niczym nieskrępowaną działalność artystyczną w Poznaniu, współpracując z klubami Dragon, Meskalina i Fabrika. Podsumowaniem ich dotychczasowych dokonań zajął się niedawno Bumi Phillips w audycji Pompon Night Radio Roxy FM. Z racji tego, że muzyki lepiej słuchać niż o niej czytać, dużo więcej informacji na:
www.soundcloud.com.syrenaexpress
www.mixcloud.com/syrenaexpress
www.soundcloud.com/pompon/pompon-night-radio-roxy-syrena-express
www.facebook.com/syrenaexpress
20 MAJA, NIEDZIELA, NOWE NURTY KLUBOWO – POZEN,
ZESPÓŁ NOIKO,
DZIEDZINIEC KLUBU DRAGON, START GODZINA 15.30,
WSTEP WOLNY
W RAMACH IMPREZY WARTE POZNANIA
NOWE NURTY KLUBOWE – POZEN
6 MIEJSC, 12 GODZIN MUZYKI NON STOP, BEZ OGRANICZENIA- WSTĘP WOLNY
W RAMACH IMPREZY WARTE POZNANIA.
POZEN to informator klubowy, ale również kulturalny, który ukazuje się raz w miesiącu.
POZEN to wspólna inicjatywa poznańskich klubów, w których bujnie rozwija się życie kulturalne.
POZEN to wskazówka dla poszukiwaczy ciekawych wydarzeń.
PROGRAM KONCERTÓW I LIVE ACTÓW NOWE NURTY KLUBOWE- POZEN ZOSTAŁ TAK STWORZONY ABY SŁUCHACZE MOGLI WĘDRUJĄC PO MIEJŚCIE WZIĄĆ UDZIAŁ WE WSZYSTKICH WYDARZENIACH BEZ OBAWY, ŻE COŚ ICH OMINIE.
15.30 KLUB DRAGON
17.00 KLUBOKAWIARNIA MESKALINA
18.30 TANNERS
20.00 KISIELICE
21.30 KLUB FABRIKA
23.00 KLUB OPCJA
NOIKO to Michał Kędziora, zaczynający śpiewając, grając na gitarze i bębnach w kilku garażowych zespołach, później wpółtworzący Spoonboys. Jako NOIKO tworzy instrumentalne lo-fi kolaże, utkane z licznych sampli, dźwięków klarnetu, gitary, perkusjonaliów, cymbałków, pianina oraz przeróżnych elektronicznych wirtualnych instrumentów.
Od początków działalności projekt NOIKO związany jest ze sceną Warsaw Electronic Festiwal, w ramach której prezentował swoją twórczość zarówno grając na żywo jak i publikując na składankach.
Poza NOIKO artysta współtworzy inne, odbiegające od siebie stylistycznie projekty: hau, duet hau_mikael oraz zespoły The Homeless Band ( z którym grał na żywo muzykę do spektaklu teatru Napięcie pt. „Przewodnik dla bezdomnych”) i Skate Moss.
Na żywo Noiko to kwartet: Michał Kędziora obsługujący loopy i grający na klarnecie, Łukasz Maciejewski na gramofonie, Adam Pysklak na perkusji i Tomasz Krokocki generujący wizualizacje.
NOIKO - “HONEY” | ETA-CD 018
Noiko - Honey to debiutancki album zawierający dziesięć instrumentalnych lo-fi kolaży utkanych z licznych sampli, dźwięków klarnetu, gitary, perkusjonaliów, cymbałków, pianina oraz przeróżnych elektronicznych wirtualnych instrumentów. Materiał składa się z utworów powstałych na przestrzeni 4 lat. Większość dźwięków autor nagrał we własnym mieszkaniu, a sporadyczne partie poza nim. W kilku utworach wystąpił Łukasz Maciejewski, który obsługuje gramofon. Inspiracją do tworzenia tego typu dźwięków były narodziny córki artysty, która podczas nagrań najczęściej znajdowała się nieopodal.
Album NOIKO został zmasterowany przez Krzysztofa Orluka przy użyciu różnego rodzaju sprzętu analogowego. Warto wspomnieć o prototypowym lampowym urządzeniu nasycania dźwięku, które zostało zbudowane przez Andrzeja Starzyka, twórcę studyjnego Looptrotter Monster Compressor.
Dzięki procesowi zostosowanemu podczas masteringu płyta nabrała niezwykłego analogowego ciepła i dawno niesłyszanej dynamiki. Właśnie te cechy wyróżniają album “HONEY”, szczególnie dziś, gdy pogoń za głośnością produkcji muzycznych stała się podstawową wartością dla wielu artystów.
26 MAJA, SOBOTA, DRAGON FOLK FEST,
KLUB DRAGON, JEDNODNIOWY FESTIWAL CAŁODZIENNY,
WSTĘP WOLNY,
OGŁOSZENIE KONKURSOWE.
Złota Fujara może być wasza! Zespoły, które chciałyby wystąpić w konkursie -
zagrać w finale Festiwalu i wygrać główną nagrodę – 2000zł, zapraszamy do
udziału w kolejnej edycji DRAGON FOLK FEST, która odbędzie się 26 maja 2012
roku.
Zgłoszenia do konkursu o „Złotą Fujarę” zbieramy pod adresem
w tytule ZŁOTA FUJARA 2012.
"ZŁOTA FUJARA"
REGULAMIN KONKURSU
DRAGON FOLK FEST VOL.III – 26 MAJA 2012
Organizatorem konkursu jest Fundacja Mały Dom Kultury.
1. Koncert finałowy odbędzie się w dn. 26 maja 2012 w Klubie Dragon,
ul. Zamkowa 3, Poznań.
2. W konkursie "Złota Fujara" mogą wziąć udział zespoły lub soliści.
3. Zespoły lub soliści biorący udział w koncercie finałowym wyłonieni
zostaną po przesłuchaniu nadesłanych drogą elektroniczną nagrań
demonstracyjnych.
4.Ilość wyłonionych podmiotów zależeć będzie od poziomu artystycznego
zgłaszanych propozycji konkursowych.
5.Termin nadsyłania materiałów upływa z dniem 4.05.2012 r.
6. O zakwalifikowaniu do udziału w konkursie soliści lub zespoły zostaną
zawiadomieni do 8.05.2012 r.
7.Do udziału w konkursie nie zostaną dopuszczeni laureaci poprzedniego
konkursu.
8. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne ze zgodą na bezpłatne
wykorzystanie nadesłanych materiałów oraz zarejestrowanego występu
finałowego do celów promocyjnych oraz statutowych fundacji MDK.
9. Nagrodę główną otrzyma zespół lub solista wybrany przez jury po koncercie
finałowym.
10. Nagroda główną jest GRAND PRIX "ZŁOTA FUJARA" oraz 2000 pln.
Pozostali wykonawcy występujący w koncercie finałowym otrzymują zwrot
kosztów podróży.
Nagroda główną jest GRAND PRIX "ZŁOTA FUJARA" oraz 2000 pln.
Pozostali wykonawcy występujący w koncercie finałowym otrzymują zwrot
kosztów podróży.