5 STYCZNIA, CZWARTEK, KUSIOŁEK/POSTAREMCZAKMAŁY DOM KULTURY , START GODZINA 20.00
BILETY 20ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY, 25ZŁ W DNIU KONCERTU
Koncert w ramach Festiwalu Nowy Wiek AwangardyPaweł Postaremczak - saksofonista znany ze współpracy z Mikołajem Trzaską, formacją Snowman i Emergency. Jest wyrazistą postacią na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdując swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. W 2008 roku wraz z zespołem Snowman, nakładem wytworni Kartel Music, wydał swoją debiutancką płytę "Lazy". Współtwórca - wraz z Wacławem Zimplem, Ksawerym Wójcińskim oraz Pawłem Szpurą - kwartetu Hera. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Robertem Kusiołkiem, Januszem Stefańskim, Markiem Tokarem.
Robert Kusiołek – akordeonista, kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu prof. Jerzego Kaszuby. Od 2007 roku studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover Solistenklasse u prof. Elsbeth Moser. Stypendysta Programu Polskiego MŁODA POLSKA – 2006 oraz Niemieckiego DAAD – 2007. Robert Kusiołek od wielu lat poświęca się muzyce improwizowanej. Owocem jego twórczych poszukiwań jest wydana płyta „NUNTIUM” (MULTIKULTI PROJECT - 2011). Posługując się własnym, indywidualnym językiem muzycznym udało mu się przerzucić most pomiędzy tradycją i nowoczesnością, dwoma nurtami, które jego zdaniem nie są w opozycji wobec siebie.
www.robertkusiolek.com
13 STYCZNIA, PIĄTEK, DISASTER PARTY
SCENA GŁÓWNA, START GODZ: 21:00,
WSTĘP WOLNY
DISASTER PARTY #7
REWOLUCJE !!! DJ HAVT & DJ BALKAN
Niebezpieczne spotkanie z krwistym duetem podżegaczy, których obrzydliwe
muzyczne oblicze zatrważa....
Karnawałowo (przebieranki wskazane!) - styl rewolucyjny.
Przebierz się na temat: rewolucja = otrzymasz dwa drinki dnia gratis !!!
19 STYCZNIA, CZWARTEK, ALTONA
MAŁY DOM KULTURY, START GODZINA 20.00,
BILETY W CENIE 10 ZŁ
Altona to duet grający muzykę głęboko osadzoną w tradycji europejskiej i amerykańskiej muzyki improwizowanej, odwołujący się także do korzeni muzyki ludowej oraz do jazzowej awangardy. Zespół tworzą trębacz Olgierd Dokalski i gitarzysta Wojciech Kwapisiński, znani z zespołów takich jak KirK, Daktari, Gaamera, Gamid Group.
Muzyka Altony to kontemplacyjne improwizacje oparte na bazie ustalonego wcześniej scenariusza. Koncerty Altony są próbą zbudowania specyficznej przestrzeni dźwiękowej, a największą ambicją muzyków jest odnalezienie w owej przestrzeni treści, która wykraczałaby poza ramy zwykłego postrzegania muzyki. Koncepcja materiału, który Altona prezentuje na koncertach, odwołuje się do historii nieistniejącego już miasta Altona. W 1674 roku w Altonie umarł chrześcijański mistyk Jean de Labadie,a w 1764 roku odbył się pogrzeb żydowskiego mistyka - Jonathana Eybeschutza.
Na koncertach Altona odgrywa dziewięćdziesiąt lat, które upłynęło między śmierciami Jean'a de Labadie i Jonathana Eybeschutza.
22 STYCZNIA, NIEDZIELA, ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY
MAŁY DOM KULTURY, START GODZINA 12.30
Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć
w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko...
Zakamarki Małego Domu Kultury to połączenie działań Fundacji Mały Dom Kultury
i Wydawnictwa Zakamarki.
Na warsztatach nr 13...
… zrekompensujemy sobie brak śniegu za oknem. Olle, bohater książki
Elsy Beskow „Zimowa wyprawa Ollego” doczekał się śniegu, więc razem z nim wyruszymy w narciarską podróż do lasu. Zapewniam Was – nie będzie to zwyczajna podróż. A jak już wrócimy z tej wyprawy to może i u nas spadnie trochę śniegu?
Warsztaty dla dzieci w wieku 4 – 12 lat.
Zapraszamy serdecznie.
Wstęp 10 zł.
Liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty trwają około 1h.
26 STYCZEŃ, CZWARTEK, ADRE’N’ALIN
SCENA GŁÓWNA, START GODZINA 20.00,
WSTĘP WOLNY
Igor Szulc - wokalista, pianista oraz autor muzyki i tekstów. Człowiek z fortepianem, który między klawisze wplata dodatkowo mniej lub bardziej dyskretne nuty elektronicznej dekadencji.
Adre'n'Alin to klasyka vs. elektronika, kosmos vs. atom, adrenalina vs. spokój, brud vs. pełen szlif. Męski Adre spotyka kobiecą Alin. Łączą się.
Początek muzycznej podróży Igora to rok 2007 i electroclashowy Thing na kompilacji Requiem Records Sleep Well v.3. Jednak dopiero w 2009 pojawia się Adre'n'Alin, jakiego znamy pod obecną postacią - poszukujący, eksperymentujący i bawiący się brzmieniami. Album Cargo wydany własnym sumptem pełen jest niebanalnych melodii, oryginalnego głosu i instrumentarium oraz elektronicznych wędrówek, co pozwoliło artyście zdobył nowych fanów zarówno nad Wisłą, jak i poza granicami kraju.
Zaraz po tym pojawiają się pierwsze propozycje koncertowe - do składu live dochodzą trio smyczkowe i elektroniczny bas. Tak koncertują w najlepszych salach koncertowych obok m.in. Bonobo, Port Royal, Baaba Kulka, Much, Julii Marcell oraz na festiwalach Heineken Open’er, Before Tauron Nowa Muzyka, All For Planet, Artenalia czy We Have Sound.
2010 to rok EPki The Postman, na której Igor konsekwentnie udowadnia, że mariażowi fortepianu z elektroniką jeszcze przez długi czas nie grozi rozwód. Z niej pochodzą m.in. utwory Prey czy You Are The Best.
W roku 2011 na światło dzienne wychodzi Monster Tonight, EPka, z której tytułowy utwór pojawia się na kompilacji Pink Kong Strong 1 polskiego labelu Pink Kong Records.
W ślad za Monsterem pojawia się Helios EP, przygotowująca słuchaczy na to, co ma pojawił się już niebawem: drugi longplay opowiadający tym razem o sile elektryczności na ziemi i w kosmosie.
Materiał, nad którym obecnie pracuje Igor ma był bardziej surowy od poprzedniego Cargo, jednakże wciąż w typowej dla niego atmosferze elektronicznej poezji.
Tym razem do współpracy zaproszeni zostali flecistka, harfistka i trębacz.
Wersje koncertowe utworów znanych z poprzednich wydawnictw zyskają nowy kształt, zaś całość przedsięwzięcia będzie opierał się o nowe i nigdzie nie publikowane utwory.
27 STYCZNIA, PIĄTEK, ALCOHOLIC FAITH MISSION
MAŁY DOM KULTURY, START GODZINA 20.00,
BILETY W CENIE 20ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY, 30ZŁ W DNIU KONCERTU.
ALCOHOLIC FAITH MISSION to nieprzewidywalna mieszanka - syntezatory, sample, puzon, guitara, bas, bębny, genialne partie wokalne i wiele innych niespodzianek tworzy niesamowicie spójną i interesującą całość, a muzyka brzmi coraz lepiej z każdym koncertem czy nagraniem.
Niecały rok po świetnie przyjętym drugim albumie "421 Wythe Avenue", kolektyw ALCOHOLIC FAITH MISSION zaprezentował jego następcę - "Let This Be The Last Night We Care". Entuzjastyczne recenzje pojawiły się na tysiącach blogów i w wielu gazetach.
Po sukcesach "421 Wythe Avenue" i "Let This Be The Last Night We Care" przyszedł czas na EP-kę „Running With Insanity” i wreszcie – najnowsze dzieło ALCOHOLIC FAITH MISSION – płytę „Ask Me This”.
Razem z producentem Tomem McFallem (R.E.M., Weezer, Stars) Duńczycy eksperymentowali z rozmaitymi dźwiękami, aranżacjami i melodiami – w październiku 2011r. z dumą zaprezentowali rezultaty współpracy. Album „Ask Me This” już zaskarbił sobie przychylność krytyków.
Nowe wydawnictwo, to powiew świeżości. Nadal jednak można usłyszeć, że to album nie kogo innego jak ALCOHOLIC FAITH MISSION.
ALCOHOLIC FAITH MISSION wyruszyli w 2009 roku w intensywną trasę koncertową i od tamtej pory nie zwalniają tempa! W ciągu zaledwie dwóch lat zespół zagrał blisko 150 koncertów poza Danią (w tym na największych europejskich i amerykańskich festiwalach, m.in. SxSW, Canadian Music Week, CMJ, Peace & Love, Positivus i rodzimym Roskilde Festival).