Wydarzenia

Maj 2012 w KontenerART

01-30.05.2012

 

KontenerART oraz Bego Booking z przyjemnością zapraszają na rozpoczęcie sezonu 2012:


01.05.  Robust& Bat​sauce/Lady Daisey (USA, Galapagos4 Rec) + jZAMOJSKI (PL) + Ailo&Invent (PL) + Żwirek (PL) g. 18:00

02.05. APTEKA g.20:30

03.05. NEW VALUE g. 20:30

04.05. PODOTYKAJ SOBIE DŹWIĘK. G. 13:00

10.05. Brachaczek i Fochmann (BiFF) g.20:30

17.05. MIDI LIDI (CZ) g.20:30

24.05. Electric Suicide Club (FR) g. 20:30

31.05.  Paula i Karol (PL) g.20:30

Na wszystkie w/w wydarzenia WSTĘP WOLNY

Więcej informacji na: www.kontenerart.pl
www.facebook.com/#!/pages/KontenerART/178596758858937

 

01.05. Robust& Bat​sauce/Lady Daisey (USA, Galapagos4 Rec) + jZAMOJSKI (PL) + Ailo&Invent (PL) + Żwirek (PL) g. 18:00

Robust to wytrawny weteran undergroundowej sceny hip hopowej Chicago. Jego debiutancki album "Freelance Gynecologist" z 2000 roku przyciągnął uwagę krytyków z całego świata i zapewnił mu rzesze fanów. Do tej pory Robust współpracował z takimi artystami jak The Molemen, Scam Artists, Sage Francis czy Qwel.

Batsauce to producent muzyczny pochodzący z Jackonsville, a obecnie mieszkający przez połowę czasu w Belinie. Pracował m.in. z Georgem Clintonem, Mr. Lif, Akrobatik, Lady Daisey, Surreal, MassInfluence i Qwazaar.

jZAMOJSKI (Jakub Zamojski) producent, instrumentalista, realizator i inżynier dźwięku. Współtworzy od 2008 roku duet B.R.O., który w styczniu 2012 zmienił nazwę na HALF OF A dB. Wspólnie wydali 2 albumy, EP oraz dwa podcasty, które także można określić mianem "albumów", ponieważ zawierają w 100% autorskie i niepublikowane wcześniej kompozycje. Ich ostatnie duże wydawnictwo "Analog People In A Digital World" (Noecho Records, UK 2010) zdobyło uznanie zarówno słuchaczy, muzyków jak i dziennikarzy muzycznych (Bartek Chaciński ocenił płytę na 7/10, a portal nowamuzyka.pl zaliczył do grona najciekawszych twórców nowego pokolenia). W listopadzie 2011 zagrali mini trasę, w trakcie której dzielili scenę m.in. z Emiką (Ninja Tune) czy Dosh'em (Anticon Records). W marcu 2012 Jakub rozpoczął solową działalność koncertową. Nie oznacza to jednak końca projektu HOAdB. Wręcz przeciwnie, ma się on bardzo dobrze! Ciąg dalszy dopisze życie...

Ilona Ailo Rudnik to 20-letnia młoda wokalistka z Warszawy - "unikatowy beatbox w klatce piersiowej". Wcześniej współtworzyła klubowy projekt Ailo in Head (wydając w 2011 roku album "Wonderland" nakładem All Saint Music), z którym wystąpiła m.in. na Heineken Open'er Festiwal 2011 goszcząc na scenie Young Talents. Zwyciężczyni konkursu radia Roxy na support przed Markiem Ronsonem. Teraz podąża swoją drogą tworząc nu-beatsowy projetk "Ailo". To połączenie neo-soulu oraz muzyki elektronicznej z niebanalnymi tekstami. Świetnie czuje się w spontanicznych improwizacjach , którymi ubarwia swoje koncerty live.

Żwirek - reprezentant 3LOOP.ORG od kilku lat w Poznaniu konstruuje sposobem elektronicznym nasyconą jazzowo-etnicznymi samplami muzykę z okolic hip/trip-hopu i breakbeatu. Trąbki i fujarki śmigają na wyrazistych bitach, a banjo i arabska lutnia rozmawiają z syntetycznym basem. Na efekty tych poczynań dotychczas zwrócili uwagę organizatorzy Miller Fresh Sound (CD z magazynem Laif 10/2008), Doliny Kreatywnej TVP (wyróżnienie 2008) i festiwalu Madeinpoznań.noc (debiuty nova elektronika 2010) oraz netlabel 3LOOP Records.

 

31.05. Paula i Karol (PL) g.20:30

Jeśli ktoś nie zna Pauli i Karola, może pomyśleć, że to po prostu dziewczyna z Kanady i chłopak z Polski, którzy spotkali się po to, by stworzyć razem kilka wesołych folkowych piosenek. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana, bo Paula i Karol to nie tylko duet, ale wielka rodzina warszawskich muzyków, którzy przez ostatnie dwa lata podbijali serca zarówno młodszych jak i starszych fanów tego typu muzyki w Polsce i za granicą. Brytyjski "The Guardian" umieścił Paulę i Karola na liście "Dźwięk świata 2011" prezentującej najciekawsze młode zespoły.
"They are Poland's new superheroes. Not the tight pants, fluttering cape kind. More like, come to our concert - we'll break your heart, and then we'll fix it up kind." - napisała redakcja prestiżowego dziennika.
Po wydaniu EP-ki "Goodnight Warsaw" w grudniu 2009 roku, a rok później po wydaniu pierwszego studyjnego albumu "Overshare" w wytwórni LADO ABC, zespół zebrał entuzjastyczne recenzje w mediach, na blogach i wśród fanów w całej Polsce. Nazwano ich "odkryciem roku", "najbardziej interesującym i jednym z najważniejszych nowych alternatywnych polskich zespołów". Jeden z blogerów po ich występie napisał: "Właśnie zobaczyłem jeden z najfajniejszych koncertów w moim życiu. To prawdopodobnie nowi liderzy polskiej sceny muzycznej". Ich piosenki to nie tylko chwytliwe melodie ale też teksty, z których bije szczerość, poczucie wspólnoty i dystans do postmodernistycznej pozy.Uniwersalny przekaz "Pauli i Karola" trafił do słuchaczy niezależnie od wieku i narodowości. W 2011 roku polskie instytucje kulturalne dostrzegły ich umiejętność docierania do szerokiej i różnorodnej publiczności - zespół reprezentował alternatywną polską kulturę na międzynarodowych festiwalach w Islandii, Niemczech, Holandii, na Ukrainie, we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Paula i Karol koncertują i komponują wspólnie z Christopem Thunem i Staszkiem Wróblem na perkusji, Krzyśkiem Pożarowskim na basie i Szymonem Najderem na gitarze elektrycznej.
Cała ekipa "Pauli i Karola" zgodzi się bez wątpienia, że szczera dyskusja przy obiedzie jest równie ważna i ciekawa jak wspólne tworzenie muzyki.
Obecnie promują swój świeży krążek "Whole Again"


 

 

loading...