Wydarzenia

Moving Mountains w Poznaniu

07.06.2012

 

Bego Booking z przyjemnością informuje o nadchodzących koncertach w Polsce amerykańskiej grupy Moving Mountains. To ich pierwsza wizyta Moving Mountains w Europie w roli headlinera, a także ich pierwsza wizyta w naszym kraju, długo oczekiwana przez polskich fanów post rocka.
 

Moving Mountains jest pochodzącym z Nowego Jorku zespołem indie rockowym. W swojej muzyce łączy też ekspresyjne wokale z elementami post-rocka, przez co porównywany jest często z takimi zespołami jak The Appleseed Cast.

Grupa powstała w Purchase, w Nowym Jorku w 2005 roku, tworzyli ją wtedy Gregory Dunn (gitara/wokal) i Nicholas Pizzolato (perkusja). W 2006 roku ich pierwsza EPka ujrzała światło dzienne, a debiutancki album ‘Pneuma’ został wydany niezależnie na początku 2007r. Później tego samego roku do zespołu dołączyli Frank Graniero (gitara/wokal) i Mitchell Lee (bas). W 2008 ukazała się reedycja albumu ‘Pneuma’ pod szyldem wytwórni Deep Elm.

Są chwile, gdy członkowie Moving Mountains zastanawiają się, czy nie powinni przypadkiem urodzić się dekadę wcześniej. Ich najnowszy album Waves, nawiązuje do początku 2000 roku, a znaleźć w nim można inspirację z takich zespołów jak Sunny Day Real Estate, Engine Down, Cave In czy Further Seems Forever.

„Część z nas pragnie byśmy byli zespołem, który powstał w 2001 roku… ale w dziwny sposób to motywuje nas do objęcia ścieżki w miejscu, gdzie niektóre z tych zespołów skończyły” mówi wokalista Gregory Dunn. Moving Mountains stara się stworzyć coś wyjątkowego, a Waves udowadnia to, będąc niesamowitym albumem.

Wraz z drugim LP, Waves, zespół stworzył potężny zbiór majestatycznych post-hardcore’owych kompozycji, które sięgają dalej i docierają mocniej niż którekolwiek z ich dotychczasowej pracy. Lirycznie album mówi o utracie i wierze, przeplatających się wątków, z którymi Dunn bardzo długo się zmagał. „Kiedy zespół zaczynał grać, mój bardzo bliski przyjaciel odszedł. To był jeden z największych bodźców i inspiracją do wszystkich tekstów na pierwszym albumie, Pneuma. Są one bardzo graficzne i nazbyt metaforyczne, ponieważ na tamten czas wstydziłem się o tym mówić".

Świeżość, energia, połączenie przestrzennej, gitarowej muzyki z melodyjnymi, wpadającymi w ucho patentami, a wszystko upstrzone metaforycznymi, dobrymi tekstami! Czego chcieć więcej?
 

Wszystkie cztery koncerty Moving Mountains w Polsce: w Krakowie, w Warszawie podczas pierwszych urodzin PostRock.pl, w Poznaniu w ramach trwającej już tegorocznej odsłony projektu KontenerART i wreszcie w Tczewie, otwierać będzie warszawski zespół Setting The Woods on Fire. Świeżość, energia, miażdżąca moc gitar i porywające melodie, a nade wszystko ogromna emocjonalność – to niewątpliwie łączy obie kapele. Jak zabrzmią obok siebie podczas tego samego wieczoru okaże się już w czerwcu - między 5-8.06 będą aż cztery szanse na zobaczenie występów warszawiaków i nowojorczyków na wspólnej scenie:

Moving Mountains

Setting  The Woods On Fire

 

Moving Mountains (USA) + Setting The Woods On Fire (PL)

05.06 Kraków, Rozrywki Trzy

www.facebook.com/events/407658352601759

06.06 Warszawa, Hydrozagadka / urodziny PostRockPl

www.facebook.com/events/331540083575453

07.06 Poznań, KontenerART

www.facebook.com/events/119369704861769

08.06 Tczew, Tromba

www.facebook.com/events/279838478773337 ;

loading...