Wydarzenia

Juliisytuacje Grupa już w tym tygodniu

14.10.2011

FUNDACJA MAŁY DOM KULTURY POLECA

POKAZ OTWARTY


JULII SYTUACJE GRUPA

14 października 

TEATR ÓSMEGO DNIA godzina 19.00

Zapraszamy!--
KLUB DRAGONUL.ZAMKOWA 3
POZNAŃ
618530819

JULIISYTUACJE GRUPA

PTAK. NIEBIESKO ZIELONO BIAŁO CZERWONO RÓŻOWO CZARNY NA SREBRNYM TLE. 

scenariusz: Kajetan Hajkowicz, Julia Szmyt 
reżyseria: Julia Szmyt 
muzyka: Maurycy Zimmermann Mooryc 
scenografia i kostiumy: Ilona Binarsch 
aktorzy: Ewa Kaczmarek, Katarzyna Janaszczyk, Agnieszka Nowacka, Marianna Piskorz, 
Adam Leniec, Christos Leontis, Paweł Jerzy Bocian. 

Projekt ma charakter eksperymentalny, który polega na zastosowaniu techniki coachingu 
w teatrze. 

Coaching – proces doskonalenia kwalifikacji pod kierunkiem trenera przez nabywanie nowych umiejętności, korygowanie nieskutecznych zachowań. Polega na obserwacji osoby szkolonej w trakcie wykonywanej pracy, samoocenie, informacji zwrotnej i planowaniu nowych strategii postępowania. 

Projekt składa się z 3 faz. 
W pierwszej, która odbyła się w drugiej połowie roku 2010 , aktorzy, brali udział w coachingu grupowym. To, co wydarzyło się podczas coachingu stało się inspiracją do stworzenia scenariusza. Drugim etapem była praca nad scenariuszem osób, które w pierwszej fazie realizacji były coachem prowadzącym coaching grupowy i obserwatorem coachingu grupowego. Trzecia faza to próby do przedstawienia i otwarte pokazy dla publiczności. Trwa od marca 
2011. 

Coaching grupowy polegał na wspólnej pracy kilku osób nad odczytaniem hasła PTAK. NIEBIESKO – ZIELONO – BIAŁO – CZERWONO – RÓŻOWO – CZARNY NA SREBRNYM TLE, które było tytułem warsztatu i jest tytułem przedstawienia. 
Każdy z uczestników coachingu filtrował to hasło przez własne doświadczenia, przeżycia i odnajdywał w swoim życiu historie, problemy, które dla niego się z „niebiesko – zielono – biało – czerwono – różowo – czarnym ptakiem na srebrnym tle” kojarzyły. 

Coaching grupowy stanowił także specyficzny rodzaj treningu aktorskiego, który pozwolił na dużo głębszą jakość pracy teatralnej podczas prób. Osoby piszące scenariusz stworzyły go filtrując przez siebie historie uczestników warsztatu, swoje własne historie, które odnalazły podczas warsztatu i wytwory swojej wyobraźni. W ten sposób powstał scenariusz pisany metodą eksperymentalną, gdzie oś dramatyczna budowana jest na kilku osobnych historiach i zatomizowanych postaciach, a nie na jednej historii, która łączy ze sobą postaci dramatu. W projekcie TEATR. COACHING. EKSPERYMENT. Teatr zostaje połączony z coachingiem – intymna, osobista przestrzeń zostaje oddana widzowi, na scenie w postaci przefiltrowanej przez głowy i doświadczenia autorów scenariusza. Eksperymentowi zostają poddani uczestnicy coachingu - aktorzy, osoby prowadzące trening, a później piszące scenariusz. 


Dwa pokazy premierowe spektaklu zaplanowane są na drugą połowę tego roku, miedzy 10 a 12 października i odbędą się w Poznaniu. Wstęp na spektakl będzie bezpłatny. 

 

Spektakl zostanie udokumentowany w formie rejestracji video. 
 

loading...